Ласкаво просимо
Новини
Загальна інформація
Історія в особах
Видатні випускники
Бабичев Ф.С.
Вовк А.І.
Воловенко Ю.М.
Гетьманчук Ю.П.
Демченко А.М.
Дядюша Г.Г.
Іщенко О.О.
Кібірєв В.К.
Ковтуненко В.О.
Колендо О.Ю.
Комаров І.В.
Кондратенко Н.В.
Корнілов М.Ю
Кудінов С.О.
Левченко Е.С.
Лішко В.К.
Маковецький В.П.
Мацуревич І.К.
Миронова Д.Ф.
Михайленко Ф.А.
Мірошниченко М.С.
Мушкало Л.К.
Пашинник В.Ю.
Пивоваренко В.Г.
Пономарьова Е.О.
Портнягіна В.О.
Починок В.Я.
Проценко Л.Д.
Романов М.М.
Серебряний С.Б.
Сиромятніков В.Г.
Смирнов-Замков І.В.
Стеценко О.В.
Толмачов А.О.
Толмачов О.І.
Туров О.В.
Фещенко Н.Г.
Хиля В.П.
Шилов О.Є.
Шокол В.О.
Юрченко Р.І.
Яворський В.П.
Ягупольський Л.М.
Ягупольський Ю.Л.
Ярмолюк С.М.
Співробітники
Наукові напрямки
Навчання
Хімбіоцентр
Публікаціі
Відгуки
Фотогалерея
Контакти
Про сайт
Пошук
Oleksandr Grygorenko Web Page
Vasyl G. Pivovarenko Homepage
Профбюро хімічного факультету

Смирнов-Замков Іван Васильович

(22.04.1913 - 31.08.1995)


Смирнов-Замков Іван Васильович Народився у м. Чернігові. У 1930-35 рр. - навчався в КДУ ім. Т.Г. Шевченка (учень проф. С.М. Реформатського). У 1934-39 рр. - лаборант, ассистент, м.н.с. Інституту хімічної технології АН УРСР. Паралельно навчається в аспірантурі при кафедрі орг. хімії КДУ у академіка В.П. Яворського, однак дисертацію не захистив. У 1939-45 рр. призваний до лав Радянської Армії (рядовий 5 Окремого Мінометного батальйону, потім на окружному хімічному складі в Ленінграді, пізніше керівник відділення армійських хімічних складів 55-ї та 63-ї діючих армій, що обороняли Ленінград, а потім визволили Прибалтику.) З 1945 р. відновлений на посаді м.н.с. в ІОХ АН УРСР (1945-47 рр. - відділ кольору та будови під кер-ом А.І. Кіпріанова, з 1947 р. - відділ механізмів орг. реакцій під кер-ом академіка Є.А. Шилова, з 1951 р. - ст.н.с.). З 1962 р., по сумісництву з роботою в ІОХ, читав курс "Механізми органічних реакцій" на хім. факультеті КДУ ім. Т.Г. Шевченка і в 1973 р. видає монографію "Введение в теорию органических превращений". Був головою хімічної секції Республіканського правління товариства "Знання".

Сфера наукових інтересів. Дослідження стереохімічних відношень в реакціях приєднання до кратних карбон-карбонових зв’язків. В результаті цих робіт, в 1950 р. захистив кандидатську дисертацію, а 1964 р.- докторську "Некоторые вопросы механизма реакции присоединения по кратным углерод-углеродным связям". Синтез тетраметилдихлорциклобутену носить його ім’я ("Именные реакции в органической химии", К.В. Вацуро, Г.Л. Мищенко, 1976). Роботи останніх років стосувались механізму реакцій на межі розділу фаз 2-х рідин, що не змішуються (встановлено зв’язок швидкості та механізму таких реакцій з поверхнево-активними властивостями компонентів та структурою адсорбційного шару на межі розділу.)

Нагороди. Орден "Красной звезды"; медалі: "За оборону Ленинграда", "За победу над Германией в Великой Отечественной войне", "За доблестный труд в ознаменование 100-летия со д/р В.И. Ленина". Підготовив 2 кандидатів наук.