Ласкаво просимо
Новини
Загальна інформація
Історія в особах
Видатні випускники
Бабичев Ф.С.
Вовк А.І.
Воловенко Ю.М.
Гетьманчук Ю.П.
Демченко А.М.
Дядюша Г.Г.
Іщенко О.О.
Кібірєв В.К.
Ковтуненко В.О.
Колендо О.Ю.
Комаров І.В.
Кондратенко Н.В.
Корнілов М.Ю
Кудінов С.О.
Левченко Е.С.
Лішко В.К.
Маковецький В.П.
Мацуревич І.К.
Миронова Д.Ф.
Михайленко Ф.А.
Мірошниченко М.С.
Мушкало Л.К.
Пашинник В.Ю.
Пивоваренко В.Г.
Пономарьова Е.О.
Портнягіна В.О.
Починок В.Я.
Проценко Л.Д.
Романов М.М.
Серебряний С.Б.
Сиромятніков В.Г.
Смирнов-Замков І.В.
Стеценко О.В.
Толмачов А.О.
Толмачов О.І.
Туров О.В.
Фещенко Н.Г.
Хиля В.П.
Шилов О.Є.
Шокол В.О.
Юрченко Р.І.
Яворський В.П.
Ягупольський Л.М.
Ягупольський Ю.Л.
Ярмолюк С.М.
Співробітники
Наукові напрямки
Навчання
Хімбіоцентр
Публікаціі
Відгуки
Фотогалерея
Контакти
Про сайт
Пошук
Oleksandr Grygorenko Web Page
Vasyl G. Pivovarenko Homepage
Профбюро хімічного факультету

Мушкало Лука Корнійович

(17.10.1907 - 1986)


Мушкало Лука Корнійович Народився у с. Селище Канівського р-ну (Київської обл.). У 1927 р. вступив на робфак Київського інституту народного господарства. У 1931 р. закінчив Київський технологічний інститут цукрової промисловості. У 1933 р. вступив до аспірантури при кафедрі органічної хімії КДУ ім. Т.Г. Шевченка до проф. С.М.Реформатського, де у 1938 р., під керівництвом проф. І.К. Мацуревича захистив кандидатську дисертацію "Взаимодействие ароматических аминов с гидразодитиодикарбонамидом и другими гидразидами". У 1941 р. пішов добровольцем на фронт. Брав участь в обороні Сталінграду. У 1956 р. захистив докт. дисертацію "Конденсация непредельных карбонильных соединений с 1,2-аминомеркаптанами, 1.2-диаминами и тиоамидами кислот". З 1945 р. - доцент, 1957 р. - професор кафедри органічної хімії. У 1961-1971 р. - зав. кафедрою органічної хімії КДУ.

Сфера наукових інтересів. Хімія гетероциклічних сполук, що містять два гетероатоми в циклі (тіазоліни, 1,4- та 1,3-бензотіазини, 1,4- та 1,5-гетеро-азепіни). В ряді праць спростував дані зарубіжних хіміків щодо будови продуктів конденсації 1,2-діамінів з ненасиченими кетонами і галогенкетонами, а також реакції тіоамідів карбонових кислот з моно- й діацетиленкарбоновими кислотами. Він першим показав, що продуктами взаємодії о-фенілендіаміну з окисом мезитилу є похідні 1,5-бензодіазепіну. В останні роки перебування на кафедрі вивчав комплексоутворення основ ціанінових барвників з кислотами Льюіса та солями перехідних металів.

Нагороди. Нагороджений 3 орденами та 11 медалями.

Л.К. Мушкало автор понад 100 наукових праць та 14 авторських свідоцтв, методичного посібнику "Вивчення явища ізомерії органічних сполук в курсі хімії середньої школи". ("Радянська школа", Київ 1972 р.)