Новини
- 02.06.2025
- Хроматографічні методи в органічній хімії.
Незважаючи на труднощі нашого часу, інколи після тривоги, бакалаври 3 курсу відвідують хроматографічні лабораторії ТОВ НВП Єнамін, щоб наочно ознайомитись з сучасними методами аналізу органічних речовин в рамках дисципліни "Хроматографічні методи в органічній хімії".
Важливо почути від фахівців: тонкощі проведення аналізів, чому буває негативний результат, а також поради щодо пробопідготовки.
- 24.05.2025
- Про можливості та кар'єрні перспективи випускників кафедри органічної хімії.
У статті медіа Свідомі - історії від Анни Капелюхи, випускниці бакалавратури та Лізи Рибіної, студентки магістратури, які доводять, що навчання на кафедрі органічної хімії дає глибокі знання не тільки з органічної хімії, а і з медичної, біологічної хімії та багатьох інших важливих дисциплін, а також і навички в синтетичній хімії, роботі з сучасними методами дослідження, обладнанням та можливість участі в стажуваннях, наукових конференціях та проєктах.
Органічна хімія – це не лише про синтез нових сполук, а й про реальні кар’єрні можливості та внесок у науку й індустрію!
І все починається з якісної освіти та підтримки!
- 22.05.2025
- День розвитку наукової кар’єри.
Гарною традицією стало активне залучення молодих науковців КНУ імені Тараса Шевченка до креативних заходів, приурочених до Дня науки в Україні.
У рамках цьогорічного Наукового ярмарку КНУ, організованого Радою Молодих Вчених КНУ імені Тараса Шевченка на території Виставкового кампусу, студенти, аспіранти, молоді вчені та всі бажаючі не лише знайомилися з новими ідеями та проєктами, а й надихнулись спілкуванням з однодумцями та прокачали навички наукової комунікації та презентації. Приємним бонусом стало відзначення здобутків тих, хто щодня творить науку та ділиться нею з суспільством.
Вітаємо з відзнакою за наукові досягнення Олександра Ляшука, молодшого наукового співробітника хімічного факультету, доктора філософії.
Детальніше про подію.
- Відзнаки наукових, науково-педагогічних працівників та молодих вчених кафедри з нагоди Дня науки!
З нагоди професійного свята Дня науки в Україні у 2025 році за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомі науково-освітні досягнення та особистий внесок у розвиток освіти і науки України нагороджені:
- Грамотою "За успіхи у навчальній, науковій і виховній роботі":
ГОРДІЄНКО Ольга Василівна, доцент кафедри органічної хімії хімічного факультету, к.х.н., доцент;
- Грамотою "За сумлінну працю":
ВАЩЕНКО Богдан Вікторович, асистент кафедри органічної хімії хімічного
факультету, РhD;
- Грамотою "За сумлінну працю":
МЕЛЬНИКОВ Костянтин Петрович, докторант кафедри органічної хімії хімічного факультету, кандидат хімічних наук.
- 22.05.2025
- 2nd European Chemistry School for Ukrainians.
22 Травня розпочала свою роботу 2-га Європейська хімічна школа для українців. Захід, організований під патронатом ректора Гірничо-металургійної Академії в Кракові та президента Польського хімічного товариства.
Для учасників школи, а це студенти, аспіранти, науковці, попереду три місяці активного наукового спілкування, обміну знаннями та досвідом.
Детальніше: Facebook та ecpsfu.org.
- 21.05.2025
- 20 та 21 травня відбувся захист магістрів кафедри органічної хімії за освітньо-кваліфікаційною програмою "Хімія" (за спеціалізаціями "Органічна хімія" та "Хімія природних сполук").
Це були два дні, насичені цікавими науковими доповідями, активними дискусіями та обговореннями результатів за участю членів державної екзаменаційної комісії, викладачів кафедри та студентів.
Пишаємося нашими студентами, які виконують дослідження на високому науковому рівні і бажаємо нових професійних досягнень!
- 17.05.2025
- ХХVІ Міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених "Сучасні проблеми хімії".
14-16 травня на Хімічному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка відбувалась щорічна Міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених "Сучасні проблеми хімії". Секція "Органічної хімії" вже традиційно об'єднала талановитих молодих науковців-органіків. Всі доповідачі продемонстрували високий рівень наукових досліджень та розробок, які викликали жвавий інтерес аудиторії, тож дискусії, питання та обговорення продовжувались навіть у кулуарах. Бажаємо учасникам плідної праці та нових наукових ідей!
- 10.04.2025
- Лекція Дерека Меткальфа "Physics-aware machine learning in pharmaceutical solid form prediction".
У середу, 9 квітня 2025 року, в межах курсу "Медична хімія" на хімічному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка відбулася відкрита лекція д-ра Дерека Меткальфа (США) на тему "Physics-aware machine learning in pharmaceutical solid form prediction". Захід проходив наживо та викликав жвавий інтерес серед студентів і викладачів.
Дерек Меткальф — доктор наук, випускник Georgia Institute of Technology, де він розробляв машинні алгоритми для моделювання нековалентних взаємодій у малих молекулах. Згодом він став співзасновником Lavo Life Sciences — стартапу в галузі обчислювальної хімії, що допомагає фармацевтичним компаніям прогнозувати властивості твердих форм ліків і знижувати ризики на етапах розробки.
У час, коли міжнародні візити стали рідкістю, для факультету було справжнім задоволенням приймати такого спікера. Обговорення ролі штучного інтелекту в прогнозуванні кристалічних структур лікарських засобів відбулося у теплому та динамічному форматі.
- 09.04.2025
- Студенти 3 курсу кафедри органічної хімії в рамках дисципліни "Хроматографічні методи в органічній хімії" (кер. доц. Ольга Гордієнко) отримали унікальний практичний досвід роботи на автоматичному флеш-хроматографі PuriFlash XS520Plus (НВП Єнамін).
З роботою хроматографа студентів ознайомив випускник кафедри Павло Мельничук, який досконально опанував цей сучасний метод хроматографічного очищення та розділення сумішей речовин.
Він детально розповів про принцип роботи хроматографа, продемонстрував, як система керується відповідним програмним забезпеченням, яке включає штучний інтелект для оптимізації процесу. Ефективну роботу приладу було наочно показано на прикладі розділення суміші стандартних азобарвників. Студенти отримали чудову нагоду порівняти метод з іншими практиками хроматографічної очистки, оцінити його можливості для потреб лабораторії органічного синтезу. Павло Мельничук детально відповів на численні запитання студентів, які поглибили свої знання щодо наявних сучасних хроматографічних методів, зокрема, рутинної флеш-очистки, яка забезпечує високу продуктивність. Наша щира вдячність Павлу Мельничуку, НВП Єнамін та завідувачу кафедри органічної хімії, проф. Олександру Григоренку, за ініціативою якого відбулася ця робота.
- 25.03.2025
- Аспіранти кафедри органічної хімії успішно пройшли фаховий семінар.
- У березні відбулись фахові семінари аспірантів четвертого року навчання:
- Малащука А.С. "Функціоналізовані спіро[2.3]гексани, спіро[3.3]гептани та їх монофлуоровані аналоги". Науковий керівник Григоренко О.О.
- Чучвери Я.О. "Функціоналізовані циклічні сульфінаміди, сульфонаміди та сульфоксиміни". Науковий керівник проф. Воловенко Ю.М.
- Кукушкіної К.В. "Гетероциклізації на основі єнамінокетонів 2’-карбоксидезоксибензоїнів". Науковий керівник проф. Хиля В.П.
Наукові доповіді супроводжувались плідними обговореннями та дискусіями.
|
|