Ласкаво просимо
Новини
Загальна інформація
Історія в особах
Видатні випускники
Бабичев Ф.С.
Вовк А.І.
Воловенко Ю.М.
Гетьманчук Ю.П.
Демченко А.М.
Дядюша Г.Г.
Іщенко О.О.
Кібірєв В.К.
Ковтуненко В.О.
Колендо О.Ю.
Комаров І.В.
Кондратенко Н.В.
Корнілов М.Ю
Кудінов С.О.
Левченко Е.С.
Лішко В.К.
Маковецький В.П.
Мацуревич І.К.
Миронова Д.Ф.
Михайленко Ф.А.
Мірошниченко М.С.
Мушкало Л.К.
Пашинник В.Ю.
Пивоваренко В.Г.
Пономарьова Е.О.
Портнягіна В.О.
Починок В.Я.
Проценко Л.Д.
Романов М.М.
Серебряний С.Б.
Сиромятніков В.Г.
Смирнов-Замков І.В.
Стеценко О.В.
Толмачов А.О.
Толмачов О.І.
Туров О.В.
Фещенко Н.Г.
Хиля В.П.
Шилов О.Є.
Шокол В.О.
Юрченко Р.І.
Яворський В.П.
Ягупольський Л.М.
Ягупольський Ю.Л.
Ярмолюк С.М.
Співробітники
Наукові напрямки
Навчання
Хімбіоцентр
Публікаціі
Відгуки
Фотогалерея
Контакти
Про сайт
Пошук
Oleksandr Grygorenko Web Page
Vasyl G. Pivovarenko Homepage
Профбюро хімічного факультету

Шилов Олександр Євгенович

(1930)


Шилов Олександр Євгенович Народився в м. Іванові. У 1947-52 рр. - студент КДУ ім. Т.Г Шевченка. У 1952 р., за запрошенням академіка М.М. Семенова, вступив до аспірантури Інституту хімічної фізики (ІХФ) АН СРСР у Москві, яку закінчив в 1955 р., та захистив кандидатську дисертацію "Экспериментальное исследование механизма элементарного акта распада некоторых органических галоидпроизводных". У 1955-58 рр. - м.н.с. ІХФ. У 1958-59 рр. проходив стажування в Оксфорді (Англія), під керівництвом проф. Хіншельвуда. У 1958 р. - ст.н.с. ІХФ, 1962 р. - зав. лаб. комплексних каталізаторів. Цього ж року переїхав до Чорноголовки, де став зав. відділом кінетики та каталізу, заст. директора Філіалу ІХФ. У 1966 р. захистив докторську дисертацію "Исследование механизма инициирования и разветвления в цепных реакциях". У 1972 р., після реорганізаціі ІХФ, очолив сектор кінетики та каталізу ІХФ, став заст. директора об'єднаного Інституту. З 1981 р. - член-кореспондент, з 1990 р. - дійсний член АН СРСР. У 1991 р. обраний в Європейську Академію (Academia Europaea). З 2000р. - дійсний член Російської Академіі Природничих Наук. У 1994 р. створено Інститут біохімічної фізики РАН і його директором призначено О.Є. Шилова. У 2000 р. - головний н.с. лабораторії комплексних каталізаторів, з 2004 р. - науковий керівник інституту.

Сфера наукових інтересів. Нуклеофільне приєднання до ацетиленових похідних. Елементарний акт розпаду галоїдних алкілів. Утворення радикалів в бімолекулярних реакціях. Енергетичне розгалуження ланцюгів. Механізм ініціювання каталітичної полімерізації. Фіксація азоту. Активація алканів. Моделі фотосинтезу.

Нагороди. Орден Жовтневої Революції, 2 ордени Трудового Червоного прапора. Медалі, в т.ч. золота медаль ім. М.М. Семенова (за роботи по комплексам металів в біоміметичних хімічних реакціях, 2001 р.).

Автор 370 наукових праць. Автор та співавтор 8 монографій.