Ласкаво просимо
Новини
Загальна інформація
Історія в особах
Видатні випускники
Співробітники
Наукові напрямки
Навчання
Хімбіоцентр
Публікаціі
Відгуки
Фотогалерея
Контакти
Про сайт
Пошук
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Oleksandr Grygorenko Web Page
Vasyl G. Pivovarenko Homepage
Профбюро хімічного факультету

НовиниПопередня сторінка03.12.2022
Науковці хімічного факультету нагороджені Національною премією України імені Бориса Патона 2022 року за роботу "Створення органічних сполук для сучасної медицини – важливої складової безпеки та обороноздатності України"
Щиро вітаємо співробітників кафедри органічної хімії:
  • ГРИГОРЕНКА Олександра Олеговича – доктора хімічних наук, професора хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (випускник 2005 р.)
  • МОРОЗА Юрія Сергійовича – кандидата хімічних наук, докторанта хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (випускник 2006 р.)
  • МИХАЙЛЮКА Павла Костянтиновича – доктора хімічних наук, старшого наукового співробітника хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (випускник 2005 р.)
Безмежно пишаємось, що всі автори роботи є випускниками нашого факультету, зокрема випускниками нашої кафедри, які продовжили працювати в Університеті та в інститутах Національної Академії наук України.
Бажаємо досягати ще вищих вершин та здобувати ще більше перемог!
29.11.2022
Вітаємо студентку 4-го курсу ОКР кафедри органічної хімії (спеціалізація "Хімія природних сполук") - Софію Куліш та аспіранта кафедри органічної хімії Глібова Євгена із призначенням академічної стипендії імені М.С. Грушевського на 2022/2023 навчальний рік.
Щиро бажаємо подальших успіхів та ще більше перемог!
17.11.2022
Програма претендента на посаду завідувача кафедри органічної хімії.
Програма розвитку кафедри органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка претендента на заміщення посади завідувача кафедри, професора кафедри органічної хімії, доктора хімічних наук, доцента Григоренка Олександра Олеговича.
07.12.2021
Про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2020 рік.
Щиро вітаємо молодого вченого, доктора хімічних наук, професора кафедри органічної хімії хімічного факультету Університету Олександра Григоренка із присудженням Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2020 рік за роботу "Розробка методологій синтезу та теоретичного аналізу будівельних блоків для створення лікарських засобів". Бажаємо подальших видатних наукових результатів!
22.10.2021
Шановні студенти, аспіранти, співробітники та випускники
кафедри органічної хімії хімічного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка!
В 2021 році виповнюється 130 років з часу заснування кафедри органічної хімії.
Запрошуємо Вас взяти участь в урочистому засіданні кафедри органічної хімії хімічного факультету та науковій конференції "Сучасний розвиток органічної хімії", присвяченій цій події.
Засідання буде проходити 27 та 28 жовтня 2021 року, початок о 14 годині у Великій хімічній аудиторії хімічного факультету (змішаний формат).
Приєднатись до засідання в онлайн-режимі можна за посиланням (Zoom), ідентифікатор до підключення: 801 584 1049. Програма заходу.
18.10.2021
Шановні колеги! Повідомляємо, що співробітниками кафедри видано монографію "Хімія флавоноїдів. Кумарини та ізокумарини" за авторством Хилі В.П., Москвіної В.С., Шабликіної О.В., Іщенко В.В.
В монографії висвітлено актуальні аспекти хімії кумаринів та ізокумаринів. Окремі розділи присвячено методам синтезу 3-гетарилкумаринів, 4-(гет)арилкумаринів та 3-(гет)арилізокумаринів; розглянуто хімічні властивості цих оксигеновмісних гетероциклів, а саме реакції тіонування кумаринів та реакції кумаринів і тіокумаринів з N-нуклеофілами, особливості взаємодії 3-арилізокумаринів з O-, H-, N-, S- та С-нуклеофілами; також представлено матеріал, що стосується методів синтезу амінокислотних похідних кумаринів та ізокумаринів. Монографія охоплює наукову літературу, а також публікації авторів у галузі хімії кумаринів та ізокумаринів. Для спеціалістів-науковців у галузі органічної хімії гетероциклічних сполук, хімії природних сполук та суміжних дисциплін; буде корисним для студентів хімічних спеціальностей як додаткова література.
Монографія доступна за посиланням.
19.07.2021
Книжкова виставка до ювілею Андрія Івановича Кіпріанова (1896-1972) - видатного українського хіміка, завідувача кафедри органічної хімії Київського університету, доктора хімічних наук, академіка, віце-президента Академії Наук УРСР, заслуженого діяча науки УРСР, лауреата Державної премії СРСР.
Серед експонованих праць А. Кіпріанова – прижиттєві видання 1930-1966 років, інші праці автора, а також публікації про нього.
Книги автора доступні для ознайомлення в к. 35 на третьому поверсі нашого головного корпусу (вул. Володимирська, 58).
09.05.2021
Дорогі друзі, сумна новина.
8 травня 2021 року, після тривалої хвороби на 81-му році життя пішов від нас наш колега, доцент кафедри органічної хімії хімічного факультету к.х.н. Альберт Карлович Тилтін.
Альберт Карлович Тилтін
Альберт Карлович Тилтін народився 18 грудня 1940 року у Києві, на Печерську. Відслуживши в армії, навчався на хімічному факультеті Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка, і у 1967 році закінчив навчання. Того ж року поступив до аспірантури на кафедру органічної хімії, виконав і захистив кандидатську дисертацію "Реакції орто-хлорметилбензонітрилу з амінами" під керівництвом професора М.Ю. Корнілова (1974 р.). З 1970 року працював на кафедрі спочатку асистентом, а потім - доцентом. Викладав студентам органічну хімію та хімію гетероциклічних сполук. Керував дослідженнями з хімії ізоіндолу, опублікував понад 100 наукових праць. У вільний час займався вільною боротьбою, настільним тенісом та бадмінтоном. Любив рибалку і щоліта проводив відпустку на Десні у колі дружини та друзів. Для друзів був авторитетом у приготуванні всіляких страв. Робив це завжди майстерно, бо після школи закінчив кулінарний технікум.
Займався кольоровою фотографією. Студенти та аспіранти 1970-2000-х років були щиро вдячні йому за високоякісні слайди до захисту дипломних робіт та дисертацій, які він люб'язно виготовляв для нас кожен рік сотнями у вигляді діапозитивів. Щедро ділився своїм досвідом та вмінням зі співробітниками кафедри та хімічного факультету, за що його досі часто згадують з вдячністю та повагою.
На пенсії Альберт Карлович не залишив улюблену справу і ще довний час виконував складні синтези та навчав студентів техніці експерименту в науково-виробничій компанії "Єнамін".
Від нас пішла добра та щира людина, видатний фахівець з органічного синтезу, який чесно навчав справі багатьох студентів та аспірантів і цим відкрив їм шлях до наукових досліджень.
Колектив кафедри органічної хімії висловлює глибоке співчуття близьким та рідним Альберта Карловича, зокрема - його дружині, Людмилі Іванівні.
12.10.2019
Щиро вітаємо професора кафедри органічної хімії, д.х.н. Войтенко Зою Всеволодівну з присудженням звання академіка Академії наук та художньої літератури міста Тулузи (Франція) та врученням медалі П’єра Ферма! Бажаємо сил та наснаги для нових наукових звершеннь!
Войтенко Зоя ВсеволодівнаВойтенко Зоя Всеволодівна
25.09.2019
Щиро вітаємо Григоренка Олександра Олеговича, доцента кафедри органічної хімії, з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора хімічних наук за спеціальністю 02.00.03 - органічна хімія!
Бажаємо невичерпних творчих сил, натхнення та подальших перемог на життєвих стежинах!
Григоренко Олександр Олегович
10.06.2019
Вітаємо наших колег!
7 Червня 2019 року у Верховній Раді України вручили нагороди найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2018 рік.
Москвіній В.С. – к.х.н., науковому співробітнику та Мілохову Д.С. – к.х.н., асистенту кафедри органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка відповідно до Постанови Верховної Ради України від № 2670-VIII від 15 січня 2019 року "Про присудження Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2018 рік" присуджено премію за роботу "Розробка нових методів синтезу нітрогеновмісних та оксигеновмісних гетероциклічних сполук – біологічно активних речовин та флуоресцентних сенсорів для біомедичного застосування".
Щиро вітаємо наших колег та бажаємо нових наукових здобутків!
Наукові пікніки в Україні
05.06.2019
У перший день літа університетську спільноту #КНУ згуртував третій освітній фестиваль "КНУ-EXPO-2019". Представники усіх навчальних підрозділів Університету зібрались у серці Аlma mater, аби допомогти майбутнім вступникам обрати омріяний фах. До цієї благородної справи активно долучився і хімічний факультет. Щиро дякуємо всім учасникам цієї події!
КНУ-EXPO-2019
А майбутнім абітурієнтам нагадуємо, що успішне майбутнє починається саме тут, тому обирайте КНУ імені Тараса Шевченка за свій перший пріоритет під час вступної кампанії! #КНУ185 #ЛідерВищоїОсвітиУкраїни. Фотозвіт про подію.
23.05.2019
19 Травня 2019 року у столичному парку Шевченка відбувся захід з популяризації науки – ‎Наукові пікніки в Україні / Science Picnics in Ukraine‎ / Медичні пікніки. Команда хімічного факультету "Хімія життя" активно залучала відвідувачів заходу до наукового пізнання світу: експерименти, науково-пізнавальні квести, інтерактивні блоки, цікавинки з хімії живих істот та оточуючого середовища і багато іншого… Фото та відео.
Наукові пікніки в Україні
21.01.2019
З глибоким сумом сповіщаємо, що 20 січня 2019 року на 82 році пішов з життя доктор хімічних наук, професор кафедри органічної хімії Корнілов Михайло Юрійович.
Його ім’я назавжди залишиться в історії хімічного факультету та університету!
Корнілов Михайло Юрійович
07.03.2017
2 Березня 2017 року відбулось урочисте засідання кафедри органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, присвячене 100-річчю від дня народження видатного вченого в галузі органічної хімії, Заслуженого діяча науки і техніки, лауреата Державної премії України, академіка НАН України, доктора хімічних наук, професора Федора Семеновича Бабичева.
27.01.2017
Подарунок від студентів юристів професору кафедри органічної хімії Пивоваренку Василю Георгійовичу за курс лекцій "Науковий образ світу".
Цей сувенір одночасно є спільним побажанням від студентів та науковців до керівників держави Україна.
26.01.2017
Шановні колеги! Повідомляємо, що на кафедрі видано підручник для хіміків:
Спектроскопія ядерного магнітного резонансу / Ю.М. Воловенко, І.В. Комаров, О.В. Туров, В.П. Хиля. - Київ: РВЦ "Київський університет", 2016.
25.01.2017
24 січня 2017 року відбувся захист дисертації Карпуся Андрія Олеговича на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук за спеціальністю 02.00.03 - органічна хімія. Тема дисертації "Хіральні калікс[4]арени з фероцинільними та фосфоровмісними групами в асиметричному каталізі".
Наукові керівники:
д.х.н., проф. Войтенко Зоя Всеволодівна, професор кафедри органічної хімії хімічного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка;
габілітований д.х.н. Манурі Ерік, лабораторія LCC UPR 8241 CNRS, спів-директор відділу G.
28.12.2016
27 грудня 2016 року відбувся захист дисертації Бондаренко Світлани Петрівни на здобуття наукового ступеня доктора хімічних наук за спеціальністю 02.00.03 - органічна хімія. Тема дисертації "Синтез та властивості міметиків бензопіронових алкалоїдів".
Науковий консультант: д.х.н., чл.-кор. НАН України Хиля Володимир Петрович, зав. кафедри органічної хімії хімічного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка.
25.11.2016
Вітаємо учасників ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених "Об'єднані наукою: перспективи міждисциплінарних досліджень":
Бугеру О.І., Добриднєва О.В., Кулешову О.О., Мілохова Д.С., Москвіну В.С.
10.06.2016
Щодо заміщення посади завідувача кафедри органічної хімії.
7 червня 2016 року відбулась конференція трудового колективу хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Розглянуто питання "Рекомендація претендента на заміщення посади завідувача кафедри органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка." На конференції було розглянуто дві кандидатури на заміщення посади завідувача кафедри органічної хімії: доктора хімічних наук, професора Войтенко Зої Всеволодівни та доктора хімічних наук, професора, член-кор. НАН України, заслуженого професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Хилі Володимира Петровича.
За результатами голосування (Войтенко Зоя Всеволодівна: "за" – 22 голоси, Хиля Володимир Петрович: "за" – 38 голосів) конференція трудового колективу хімічного факультету ухвалила рішення рекомендувати кандидатуру Хилі Володимира Петровича на посаду завідувача кафедри органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
26.05.2016
Програма претендента на посаду завідувача кафедри органічної хімії.
Програма розвитку кафедри органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка претендента на заміщення посади завідувача кафедри, в.о. завідувача кафедри, доктора хімічних наук, професора, член-кор. НАН України, заслуженого професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Хилі Володимира Петровича.
24.05.2016
Програма розвитку кафедри органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка претендента на заміщення посади завідувача кафедри, доктора хімічних наук, професора Войтенко Зої Всеволодівни.
12.01.2015
Оновлено перелік публікацій співробітників кафедри.
27.12.2014
У розділ "Навчання": "Методична література" додані нові матеріали.
12.09.2014
У розділ "Навчання": "Методична література" додані нові матеріали.
24.03.2013
У розділи "Навчання": "Навчальні програми", "Слайди до лекцій" додані нові матеріали.
18.02.2013
У розділи "Навчання": "Навчальні програми", "Методична література" додані нові матеріали.
03.10.2012
У розділи "Навчання": "Методична література", "Слайди до лекцій" додані нові матеріали.
22.05.2010
З 19 до 21 травня 2010 року на хімічному факультеті відбулася наукова конференція аспірантів та студентів. Фоторепортаж з засідання секції органічної хімії.
26.03.2010
З 21 до 25 березня 2010 року в м. Івано-Франківськ відбулася Всеукраїнська олімпіада юних хіміків. Викладачі, аспіранти і студенти кафедри брали активну участь в роботі журі олімпіади. Фоторепортаж з м. Івано-Франківськ.
01.03.2010
Ремонт лабораторії загального практикуму з органічної хімії закінчено. Оновлена лабораторія чекає на студентів! Фоторепортаж.
28.09.2009
Розпочались ремонтні роботи в лабораторії загального практикуму з органічної хімії. Є останній шанс подивитися на неї до ремонту :-).
25.09.2009
На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25, що відбулося 22.09.2009, успішно захистили кандидатські дисертації аспіранти кафедри Москвіна Вікторія Сергіївна (науковий керівник - чл.кор. НАНУ, д.х.н., професор Хиля Володимир Петрович, дисертаційна робота "Гетероциклічні системи (O-, S-, N-вмісні) на основі 4-арилкумаринів: синтез та властивості") та Тарасов Андрій Вікторович (науковий керівник - д.х.н., професор Воловенко Юліан Михайлович, дисертаційна робота "Гетероароматичні бета-хлороальдегіди та заміщені ацетонітрили в реакціях гетероциклізації"). Поздоровляємо!
18.09.2009
Співробітники та випускники кафедри брали участь в роботі Третього міжнародного симпозіуму "Досягнення в синтетичній та медичній хімії", що в цьому році відбувся в Києві з 23 по 27 серпня. Цей симпозіум - перший такого рівня і представництва в Україні, що присвячений органічній та медичній хімії. Генеральний спонсор - фірма "Єнамін". Фоторепортаж дивіться на нашому сайті.
17.09.2009
У розділ "Слайди до лекцій" додані слайди з "Методології органічного синтезу".Попередня сторінка