Ласкаво просимо
Новини
Загальна інформація
Історія в особах
Видатні випускники
Співробітники
Наукові напрямки
Навчання
Хімбіоцентр
Публікаціі
Відгуки
Фотогалерея
Контакти
Про сайт
Пошук
Oleksandr Grygorenko Web Page
Vasyl G. Pivovarenko Homepage
Профбюро хімічного факультету

Архів



Попередня сторінка



Синтез нових біологічно активних сполук на основі нітрогенвмісних гетероциклів

д.х.н., проф. Ковтуненко Володимир Олексійович

Наукова група д.х.н., проф. Володимира Олексійовича Ковтуненка. Проф. Ковтуненко В.О. разом з співробітниками (Л.М. Потіха, Т.Т. Кучеренко, Н. Шкільна) та аспірантами продовжує традиційну для кафедри наукову тему з розробки нових синтезів нітрогенвмісних гетероциклічних сполук.

Понад 15 останніх років особливою увагою професора користуються ізохіноліни та конденсовані системи з ізохіноліновим фрагментом. Досліджуються нові синтетичні еквіваленти 1,5-диелектрофільних синтонів, які при взаємодії з N-нуклеофілами ведуть до піридинової чи ізохінолінової гетероциклічних систем.

Понад 15 останніх років особливою увагою професора користуються ізохіноліни та конденсовані системи з ізохіноліновим фрагментом.

Інший напрям досліджень групи стосується розробки методів спіроциклізації, коли нуклеофільна атака реалізується на той самий центр до якого приєднаний фрагмент, що містить електрофільний центр. При цьому утворюються спіро структури, які складаються з двох гетероциклів об'єднаних через спіроатом.

Інший напрям досліджень групи стосується розробки методів спіроциклізації, коли нуклеофільна атака реалізується на той самий центр до якого приєднаний фрагмент, що містить електрофільний центр.

Останнім часом до кола об'єктів дослідження групи ввійшов принцип вінілогії. Аналіз літературних даних та власні дослідження професора показали, що введення вініленової групи, як фактор відокремлення функцій, наприклад, у похідних карбонових кислот або галогенкетонів веде в ряді випадків до зміни взаємних впливів і передбачити реакційну здатність таких нових молекул складно.

Останнім часом до кола об'єктів дослідження групи ввійшов принцип вінілогії.



Попередня сторінка